Výpočtářský workshop pro Formula Student

Tisková zpráva

Braunschweig, 7. ledna 2019

Koncem října 2018 uspořádala společnost GWJ Technology, přední poskytovatel softwarových řešení pro ozubená kola a převodovky, již podruhé workshop pro týmy Formula Student, které se zabývají „výpočtem ozubených převodů, dimenzováním a optimalizací – výpočet systémů“.

Účastníci, studenti z více než 20 závodních týmů, si užili dva dny sdílení znalostí, učení a networkingu. První den byl zahájen úvodem do výpočtu ozubených převodů a výpočtového softwaru eAssistant. Úvod do výpočtu a dimenzování geometrie a únosnosti čelních ozubených kol byly středem prvního dne workshopu. Témata tohoto workshopu zahrnovaly kromě čelních ozubených kol také planetová soukolí. Součástí byli tipy a triky i optimalizační strategie. Teoretické základy byly ilustrovány příklady a doplněny praktickými cvičeními. Druhý den byl zaměřen na výpočet systému pomocí eAssistant SystemManager, návrh a výpočet složitých systémů pomocí několika kliknutí myší. Tento workshop poskytl účastníkům praktický úvod do základů SystemManageru a studenti dostali představu o tom, co mohou se softwarem dělat. Součástí workshopu byla série praktických cvičení, zejména vícestupňových čelních převodů, jakož i různých druhů planetových soukolí. Na konci workshopu byly po procvičení příkladů představeny pokročilé funkce, jako je import a automatické síťování skříní a unašeče planet. Workshop účastníkům nabídl možnost pracovat na konkrétních koncepcích převodu, a v případě potřeby byly poskytnuty další návody. V roce 2019 bude GWJ Technology pokračovat v podpoře týmů Formula

Student. Těšíme se na spolupráci se studenty na příštím letošním workshopu. Pro více informací navštivte www.gwj.de nebo kontaktujte GWJ na telefonním čísle +49 (0) 531 1293990 nebo na adrese info@gwj.de, www.gwj.de.

Press Release (EN)