GWJ slaví 15 let poskytování softwaru pracujícího přes webové rozhraní

Tisková zpráva

Braunschweig, 13. června 2018

Společnost GWJ Technology GmbH z Braunschweigu v Německu slaví 15. výročí svého webového výpočetního softwaru eAssistant – technického asistenta. Software eAssistant umožňuje výpočet, návrh a optimalizaci strojních částí včetně hřídelí, ložisek, ozubených kol, spojů hřídele s nábojem, šroubových spojů apod.

 

Po několika letech vývoje byl eAssistant představen v roce 2003 na Hannoverském veletrhu. Vlastní vydání proběhlo v květnu 2003 a zahrnovalo tři výpočetní moduly pro hřídele, valivá ložiska a lisované spoje. Vývojový proces systému eAssistant pokračoval díky pozitivní reakci trhu. V letech 2003 a 2004 byly přidány další moduly pro těsná pera, drážkované hřídelové spoje a evolventní drážkované spoje hřídelů. Na Hannoverském veletrhu 2005 byla představena první verze „převodu ozubeným čelním soukolím“. Již tehdy tento modul zahrnoval skutečný tvar zubů založený na matematické simulaci výrobního procesu. Na tomto základě byly brzy zavedeny první 3D CAD pluginy pro SOLIDWORKS, Solid Edge a Autodesk Inventor.

Toto bylo následováno vydáním anglické verze a ostatních modulů pro ozubená kola. Nyní je možné navrhovat samostatná čelní ozubená kola, převod čelními ozubenými koly, planetové ozubené soukolí, tříkolové a čtyřstupňové systémy, ozubené hřebeny, kuželové ozubení a šnekové převodovky. Systém eAssistant poskytuje různé standardy pro výpočet zatížení. Jsou k dispozici DIN 3990 / ISO 6336 Metoda B nebo ANSI / AGMA 2101. Výpočtové moduly pro šroubové spoje, řemeny, svěrné spoje a šrouby a kolíky jsou také součástí systému eAssistant.

Do konce roku 2012 dosáhla GWJ dalšího významného milníku – byl vydán SystemManager, skutečná softwarová aplikace pro kompletní strojní systémy. Spouští se jako klasická desktopová aplikace, včetně knihoven MKP. Jednotlivé prvky systému jsou přímo propojeny s výpočetními moduly eAssistant. Proces softwarového inženýrství systému eAssistant a SystemManager je silně ovlivněn zpětnou vazbou uživatelů, aby se zlepšila kvalita softwaru. Aplikace jsou neustále vyvíjeny.

Press Release (EN)